OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07. 07. AD 2019

XIV Niedziela Zwykła


1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na inwestycje w naszej parafii.

 

2. Wspomnienia liturgiczne:

- poniedziałek – św. Jana z Dukli

- czwartek – św. Benedykta Opata (patrona Europy)

- piątek – św. Brunona z Kwerfurtu

- sobota – św. Andrzeja Świerada i Benedykta (patronów naszej diecezji).

 

3. Festiwal Muzyki Dawnej w naszym mieście trwał będzie od środy do niedzieli. Zachęcamy do udziału w festiwalowych koncertach. Szczegółowy program podany jest na plakatach.

 

4. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w czwartek. Rozpoczęcie wspólnotową adoracją o g. 17.00.

 

5. Nabożeństwo fatimskie w sobotę. Najpierw modlitwa różańcowa od g. 17.00. Następnie o g. 18.00 Msza Święta, a po niej procesja wokół Fary.

 

6. Nowenna przed odpustem ku czci św. Kingi rozpocznie się w Klasztorze w przyszły poniedziałek o g. 18.00. Szczegółowy program odpustu w gablocie i na stronie internetowej - zobacz...

 

7. Zapraszamy do udziału w 37 Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii w lipcu, w sierpniu zaś w Barcicach u przewodnika grupy. Koszt 100zł, każda następna osoba z domu – 70 zł, a każde następne dziecko do klasy VIII włącznie – 20 zł; resztę dopłaca Caritas Diecezji. Zachęcamy też do zapisywania się na duchową pielgrzymkę: ludzi starszych, chorych i tych, którzy nie mogą uczestniczyć fizycznie w pieszej pielgrzymce.

      Zapisy na przejazd autokarem w kancelarii. Przy wpisie konieczność dokonania wpłaty. Wyjazd  do Tarnowa z rynku o g. 4.30 – 15 zł. Powrót z Częstochowy – 45zł.

 

8. Międzynarodowe Seminarium Naukowe odbędzie się w Centrum OPOKA w dniach 15 – 20 lipca. Wstęp bezpłatny. Zachęcamy każdego kto pragnie poszerzyć swoją wiedzę. Plan spotkań będzie umieszczony na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej seminarium (seminarium.stary.sacz.pl).

 

9. Dziękujemy za złożenie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną. Zebrano ich łącznie w Starym Sączu 1.746. Bóg zapłać.