OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14. 07. AD 2019

XV Niedziela Zwykła

 

1. Jutro o g. 18.00 rozpoczynamy nowennę przed odpustem ku czci św. Kingi. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w czasie nabożeństw w klasztorze. Szczegółowy program na plakatach i na stronie internetowej: zobacz

 

2. Wspomnienia liturgiczne:

- poniedziałek – św. Bonawentury;

- wtorek – NMP z Góry Karmel;

- czwartek – św. Szymona z Lipnicy;

- piątek – św. Małgorzaty.

 

3. Międzynarodowe Seminarium Naukowe odbędzie się w Centrum OPOKA od poniedziałku do soboty. Wstęp bezpłatny. Zachęcamy każdego kto pragnie poszerzyć swoją wiedzę. Plan spotkań jest w gablocie, na ołtarzach bocznych oraz na stronie internetowej (seminarium.stary.sacz.pl).

 

4. W przyszłą niedzielę przypada centralna uroczystość ku czci św. Kingi. Uroczystą sumę odpustową o g. 11.00 celebrował będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Z racji uroczystości odpustowej nie będzie Eucharystii we farze o g. 11.00 i 12.15. Intencje z tych Mszy Świętych będą celebrowane w czasie sumy w Klasztorze.

 

5. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę po każdej Eucharystii. Składka w tym dniu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

6. Zapraszamy do udziału w 37 Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy w lipcu w kancelarii, w sierpniu zaś w Barcicach u przewodnika grupy. Koszt 100zł, każda następna osoba z domu – 70 zł, a każde następne dziecko do klasy VIII włącznie – 20 zł; resztę dopłaca Caritas Diecezji. Zapisy na przejazd autokarem w kancelarii. Przy wpisie konieczność dokonania wpłaty. Wyjazd  do Tarnowa z rynku o g. 4.30 – 15 zł. Powrót z Częstochowy – 45zł.

 

7. Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza na Małopolski Festiwal Smaku w niedzielę 21 lipca w Podegrodziu. Rozpoczęcie o g. 15.00. Możemy spodziewać się kulinarnej i rodzinnej atmosfery oraz wielu atrakcji. W programie m.in. pokazy i warsztaty gotowania, które poprowadzi znany kucharz oraz lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, a także degustacje, strefa dla dzieci. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli zrobić zakupy na stoiskach małopolskich producentów.