OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11. 08. AD 2019

XIX  Niedziela Zwykła

1. We wtorek nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie modlitwy różańcowej o g. 17.00. Po wieczornej Eucharystii zaś procesja wokół Fary.

2. W środę przeżywamy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – odpust w Popowicach.  Msza Święta o g. 11.00 pod przewodnictwem ks. Tomasza Chrupka.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy Świętych niedzielny, po każdej poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu odpust w Barcicach.

4. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w sobotę wyruszą, by w przyszłą niedzielę o g. 14.00 stanąć przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Eucharystia na zakończenie pielgrzymki o g. 17.00. Transmisje i relacje z trasy pielgrzymki dostępne w Radio RDN – Nowy Sącz i na stronach internetowych.

5. Oddanie bagaży przez pielgrzymów w piątek przy Ołtarzu Papieskim od 13.00 do 14.00. Wyjazd do Tarnowa na rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę o g. 4.30 z Rynku.

6. Dzień skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę o g. 13.00 w Domu Parafialnym.

7. Starosądeccy przewodnicy kalwaryjscy zapraszają do nawiedzenia Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczysta Procesja Wniebowzięcia odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia, zaś dróżki kalwaryjskie w czwartek 15 sierpnia o g. 7.00. Dojazd we własnym zakresie.

- w int. dzieci omadlanych przez Różę św. Maksymiliana – środa g. 18.00;

- w int. Kręgów MB Trzykroć Przedziwnej – piątek g. 18.00.

9. Burmistrz Starego Sącza zaprasza do składnia wniosków na wymianę pieców węglowych w 2019r. na niskoemisyjne. Bliższe informacje w można uzyskać w ratuszu.