OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.08.AD2019

XX  Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada dzień skupienia dla narzeczonych w Domu Parafialnym o g. 13.00.

2. Od soboty trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Transmisje i relacje z trasy pielgrzymki można słuchać w Radio RDN – Nowy Sącz i na stronie: pielgrzymkatarnowska.pl

3. Rada Gminna SOLDARNOŚĆ Rolników Indywidualnych organizuje wyjazd na Dożynki Centralne do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę 01 września o g. 4.00. Koszt 50 zł. Zapisy i szczegóły u p. Franciszka Rożdżyńskiego [ul. Żwirki i Wigury 39; tel. (18) 446-27-57].

4. Do 4 września trwają zapisy dla chętnych do udziału w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają się w pięciu miejscach w diecezji m.in. w Nowym Sączu. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej uniwersytetu ( www.unsjp2.edu.pl ). Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować.

5. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż. Wyjazd 14 września o g. 6.00 z parkingu przy Farze. Koszt 55zł. Zapisy u p. Agaty Kowalik (tel. 509-979-723).

Program:

- 6.00 wyjazd z parkingu

- ok. g.10.00 wyjazd kolejką na górę i spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie kościoła, krużganków do g. 11.30

- 12.00 Eucharystia pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza - Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej

- po Mszy Świętej czas wolny do g. 14.30

- zjazd kolejką na parking i powrót ok. g. 18.30

cena zawiera: przejazd , ubezpieczenie, koszty przewodnika, wstępy,wyjazd i zjazd kolejką .

- w int. ks. Dominika – od Margaretek  – wtorek g. 18.00

- w int. dzieci omadlanych przez Różę św. Bernarda – środa g. 18.00

7. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp.: Anna CIĘCIEL oraz Władysława DŁUGOSZ. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…