OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.08.AD2019

XXI  Niedziela Zwykła

 

1. W tych dniach zakończyli swoją posługę wśród nas: ks. Tomasz Chrupek oraz s. Andrzelina (Elżbieta Kwaśnik), s. Helidonia (Magdalena Murzyn) i s. Cecylia (Anna Sypek). Dziękując im za podejmowane przez nich prace apostolskie, życzymy, by Pan darzył ich swoją opieką i obfitym błogosławieństwem na nowym miejscu.

 

2. W naszej parafii zarazem rozpoczynają posługę: ks. Nikodem Kowalczyk – katecheta, ks. prałat Leon Sądowicz – długoletni duszpasterz polonii w Niemczech, a także siostry służebniczki - s. Natana (Maria Kasprzyk), s. Teofila (Zofia Potoniec) i s. Elżbieta (Józefa Sajdak). Serdecznie ich witamy oraz życzymy światła i mocy Ducha Świętego w podejmowaniu nowych wyzwań.

 

3. Wspomnienia liturgiczne:

- poniedziałek – MB Częstochowskiej

- wtorek – św. Moniki

- środa – św. Augustyna

- czwartek – męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

4. Spowiedź z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego w piątek:

- w Popowicach o g. 15.30;

- w St. Sączu o g. 16.30.

 

5. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski (kliknij na nazwę).

 

6. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje w naszej parafii. Na Mszy Świętej o g. 6:30 będziemy się modlić w int. Członków Róż Żywego Różańca, którzy przez czas wakacji bezinteresownie czuwali w naszej Farze.

 

7. Zapraszamy na pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd na Dróżki Pana Jezusa w sobotę 14 września, a na Dróżki Matki Bożej w sobotę 21 września. Odjazd z rynku o g. 3:50 w nocy, przewidywany powrót o g. 19:00. Koszt 35 zł. Zapisy od wtorku u Pana Kościelnego w zakrystii oraz telefonicznie u p. Mariana Potońca (504-087-063).

 

8. Odeszli od nas do wieczności śp.: Ryszard PUCHALSKI, Józefa PIERZCHAŁA, Genowefa OLCHAWSKA oraz nasz rodak o. jezuita Andrzej GÓRSKI – którego pogrzeb będzie we wtorek o g. 12.00 w kościele Ojców Jezuitów w Rynu w Nowym Sączu. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…