OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22. 03. AD 2020

IV Niedziela Wielkiego Postu

 


1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii oraz nabożeństwach pasyjnych przy pomocy mediów. Od wtorku z naszej fary transmitowane będą w internecie nabożeństwa i Msze Święte. Dostęp na naszej stronie parafialej.

 

2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obrzęd objęcia duchową opieką nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone na wieczornej Mszy Świętej. Deklaracje włączenia się w to dzieło na ołtarzu Świętego Walentego. Po ich wypełnieniu, fragment deklaracji z danymi, prosimy oderwać i złożyć w koszu przy ołtarzu mszalnym.

 

3. Można nabyć paschaliki oraz baranki wielkanocne. Znajdują się na ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej. Składane przy tej okazji ofiary (6zł) przeznaczone są na dzieła miłosierdzia.

 

4. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną prosimy osoby potrzebujące szczególnej pomocy o kontakt z Parafialnym Oddziałem Caritas pod numerem 502-076-481 celem ustalenia formy pomocy.

 

5. Rekolekcje parafialne są w tym roku odwołane. Miały się one rozpocząć w najbliższą sobotę. Intencje mszalne przyjęte na ten czas zostaną odprawione w innych godzinach. Szczegóły na stronie internetowej. Za zmianę przepraszamy.

 

6. Msze Święte wspólne:

- w int. zmarłych z Róży Nauczycielskiej – poniedziałek g. 7.00;

- w int. kapłanów – od Parafialnej Grupy Synodalnej – środa g 18.00.

 

7. Niedziela do nabycia przy ołtarzu bocznym. Gość niedzielny  zaś - na czas epidemii - dostępny tylko w kioskach z prasą.

 

8. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Marian WĘGRZYN i Stanisława WEBER. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie …