OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14. 06. AD 2020

XI Niedziela Zwykła


1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie. Zachęcamy przy tym do zapoznania się z tamtejszą ofertą studiów.

 

2. Msze Święte z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała codziennie o 6.30 i 18.00.

 

3. Wspomnienia liturgiczne:

- środa – św. Brata Alberta Chmielowskiego;

- sobota – Niepokalanego Serca Maryi;

- niedziela – odpust w Porębie Małej ku czci św. Jana Chrzciciela.

 

4. Bierzmowanie dla uczniów klas VIII z naszej parafii odbędzie się 2 lipca o g. 18.00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w St. Sączu. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek o g. 19.00 w Domu Parafialnym.

 

5. W czwartek na wieczornej Mszy Świętej – zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków. W Popowicach Eucharystia
o g. 16.00. Dziękujemy  wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty na dekoracje ołtarzy i przyczynili się do organizacji  uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać.

 

6. W piątek – Uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa. Z woli świętego Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Po Mszy Świętej o g. 6.30 i 18.00 – procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje post.

 

7. Spotkanie DSM w sobotę o g. 10.00 w Domu Parafialnym.

 

8. Dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę o g. 13.00 w Domu Parafialnym.

 

9. W przyszłą niedzielę także Diecezjalne Święto Rodziny. Biskup Ordynariusz zaprasza do duchowego udziału w Eucharystii, którą będzie celebrował o g. 11.30 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego.

                                        

10. Z racji I Komunii Świętej intencje mszalne z niedzieli 28 czerwca z g. 11.00 i 12.15 zostaną odprawione w najbliższą niedzielę o tej samej godzinie. Za zmianę przepraszamy.

 

11. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 21czerwca o g. 10.00 Spotkanie organizacyjne z dziećmi w najbliższy poniedziałek  ok. g. 19.00 (po procesji).

 

12. W dniach 1 i 2 lipca br. odbędzie się 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłem: „Świadkowie Prawdy”. W związku z trwającą jednak w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa, bp Piotr Turzyński zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców do duchowej łączności za pośrednictwem telewizji TRWAM z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

Program duchowej pielgrzymki:

1 lipca (środa) – 21.00 – Apel Jasnogórski – Kaplica Cudownego Obrazu

2 lipca (czwartek) – 13.30 – transmisja Mszy Świętej w intencji nauczycieli pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Piotra Turzyńskiego

 

Na stornie: www.duszpasterstwonauczycieli.pl – wykład profesora dr hab. Wojciecha Roszkowskiego – Papież i Prymas w obronie prawdy o człowieku.

 

13. Msze Święte wspólne:

- w int. Róży p. Marii Olszak – wtorek g. 6.30;

- w int. Kręgów MB Trzykroć Przedziwnej – czwartek g. 18.00;

- w int. Róży p. Mariana Potońca – piątek g. 6.30.