OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13. 09. AD 2020

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

 
1. Na prośbę papieża Franciszka w przyszłą niedzielę będzie organizowana pomoc dla Ziemi Świętej. Dobrowolne ofiary, które zwyczajowo składaliśmy podczas Adoracji Krzyża, będzie można złożyć do puszek. W tym dniu będziemy przeżywać także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 
Został również przygotowany projekt obywatelski „StopLGBT”, który ma prowadzić do zakazu tzw. „parad równości”, podczas których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a promuje się legalizację związków jednopłciowych i adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Ci, którzy będą chcieli poprzeć ten projekt, będą mogli złożyć pod nim swój podpis po każdej niedzielnej Mszy świętej (potrzebny będzie także dowód osobisty). 
 
2. Wspomnienia liturgiczne:
 
- we wtorek NMP Bolesnej;
- w środę św. Korneliusza i Cypriana
- w piątek św. Stanisława Koski – patrona Polski 
 
3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Święteg0. Z tej racji zachęcamy do udziału w drodze krzyżowej
o g. 17.30
. W tym dniu przy kapliczce św. Floriana odbędzie się także okolicznościowa Msza Święta o g. 18.00.
 
4. Rozpoczynamy w Polsce Tydzień Wychowania. Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkich rodziców, wy-chowawców, dzieci i młodzież. W piątek także Patronalne święto młodzieży polskiej
 
5. Spotkanie Caritas w poniedziałek w domu Sióstr Służebniczek o g. 16.30.
 
6. Zapraszamy rodziców uczniów klas VIII na spotkanie odnośnie bierzmowania we wtorek o g. 19.00 do Domu Parafialnego. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla  uczniów klas VII w czwartek o g. 18.30 w Domu Parafialnym.
 
7. W czwartek po wieczornej Eucharystii w Domu Parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego, zaś w piątek o tej samej porze na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 
8. Zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich do Domu Parafialnego:
 
- chłopcy, którzy chcą zostać ministrantami – czwartek o g. 17.00
- ministranci – poniedziałek po Mszy Świętej o g. 18.30;
- Dziewczęca Służba Maryjna – sobota g. 10.00.
 
9. W zakrystii można nabyć kalendarz rolników (22 zł) oraz kalendarz ścienny z Papieżem Franciszkiem (5 zł).
 
 
10. Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Zofia Lipień. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…