OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08. 11. AD 2020

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 listopada 2020 r.

 

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Michała Rachwalskiego, misjonarza pracującego w Republice Środkowoafrykańskiej, któremu dziękujemy za głoszone Słowo Boże. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu przygotowywali i włączyli się w inicjatywę modlitewną Różaniec do granic nieba.

 

2. Wspomnienia liturgiczne:
- w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
- we wtorek – św. Leona Wielkiego,
- w środę – św. Marcina z Tours,
- w czwartek – św. Jozafata,
- w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 


3. Dzisiaj po Mszy św. o 18.00 rozpoczniemy Nowennę do św. Elżbiety. Zachęcamy do włączenia się przez najbliższy tydzień po każdej Mszy św. wieczornej w to duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego. Sumie odpustowej w niedzielę o 11.00 będzie przewodniczył ks. Henryk Franczyk z Barcic.

 

4. W środę 102. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Na Mszy św. o 11.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Pozostałe Msze św. w tym dniu o 6.00, 7.00, 9.00 i 18.00; w Popowicach o 10.00.

 

5. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w czwartek – rozpoczęcie o 17:00.

 

6. Nabożeństwo fatimskie w piątek – rozpoczęcie Różańca o 16.45.

 

7. Z racji panującej epidemii opłatki na stół wigilijny nie będą dostarczane w tym roku do naszych domów. Od najbliższej niedzieli będzie można je nabyć na bocznych ołtarzach. Niech będzie to również wyraz naszej wdzięczności za posługę pełnioną przez p. Kościelnego i p. Organistę w naszej parafii.

 

8. Msza święta wspólna za zmarłe członkinie Róży Elżbiety Florek i zm. członków ich rodzin – w piątek o 18.00

 

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Długosz. Dobry Jezu, a nasz Panie…