OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22. 11. AD 2020

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
22 listopada 2020 r.

 

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Akcja Katolicka z racji patronalnego święta zaprasza dzisiaj o 15.00 do naszego kościoła na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

2. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorną przybędą do naszej parafii relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, których peregrynacja odbywa się w naszej diecezji. W naszej modlitwie będziemy polecać pracodawców, pracowników i cały świat pra-cy.

 

3. Wspomnienia liturgiczne: we wtorek - św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

 

4. W sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie. Od nabliższego tygodnia każda sobotnia Msza święta wieczorna będzie celebrowana jako Msza niedzielna.

 

5. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

6. W Niedzielę Świętej Rodziny, która przypada 27 grudnia, będziemy modlić się za rodziny naszej parafii. Z tej racji prosimy o zgłoszenie do II niedzieli Adwentu małżeństw przeżywających srebrny lub złoty jubileusz.

 

7. Msze święte wspólne w intencji zmarłych z Róż i członków ich rodzin:
- Róży Nauczycielskiej we wtorek o 6.00
- p. Haliny Kurzeja w środę o 18.00

 

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Franciszek Smaga, Jan Dudar oraz wieloletni burmistrz Stargo Sącza Marian Cycoń. Dobry Jezu, a nasz Panie…