OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13. 06. AD 2021

1. Dziękujemy za ofiary składane dziś do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie. Różaniec fatimski dzisiaj przed wieczorną Mszą świętą od 16:45. Zachęcamy również do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych przed wieczorną Mszą świętą.

2. Dziękujemy  wszystkim, którzy włączyli się w Oktawę Bożego Ciała: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrom, dzieciom i ich rodzicom oraz panom niosącym baldachim. Dziękujemy serdecznie p. Stanisławowi Dąbrowskiemu, Dorocie Król oraz Adamowi Pawlikowi za granie z wieży kościelnej pieśni maryjnych przez cały miesiąc maj.

- w poniedziałek – bł. Michała Kozala
- w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego

4. We wtorek przypada 9. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Otoczmy Go w tym dniu naszą modlitwą.

5.  Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po wieczornej Mszy świętej w Domu Parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejną rocznicę kanonizacji św. Kingi. W tym dniu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodzin – rozpoczęcie Mszą świętą o 11.00 na Ołtarzu Papieskim pod przewodnictwem bpa Andrzeja Jeża. W tym dniu również Dzień Skupienia dla narzeczonych o 13:00 w Domu Parafialnym.

7. W ostatnich dniach Biskupi polscy podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy przestają obowiązywać w niedzielę 20 czerwca.

8. Msza Święta wspólna w int. zmarłych z rodzin Kręgu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w piątek o 18:00.

9. 13 czerwca to rocznica beatyfikacji Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i Patrona wiernych świeckich.

W tym dniu wszystkie wspólnoty służebniczek rozpoczynają szczególny czas świętowania z racji przypadającej 7 sierpnia bieżącego roku 150. rocznicy śmierci Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

Zapraszamy bardzo serdecznie DUSZPASTERZY i PARAFIAN do włączenia się w inicjatywy, które będą podejmowane w tym czasie
– od 13 czerwca 2021 roku do 13 czerwca 2022 roku.

Dziękujemy za duchową łączność z nami w dziękczynieniu Bogu za dar
beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego - prosimy o modlitwę o Jego kanonizację i o dar nowych powołań do Zgromadzenia.

s. M. Maksymilla Pliszka
Przełożona Generalna