REKOLEKCJE KRÓLESTWA

Jesteś Królem!

„Jeśli pragniesz zmierzyć się ze swoimi trudnościami i poznać, jaką postawę wobec nich ma Bóg, Rekolekcje Królestwa są dla Ciebie! Może często wydaje Ci się, że sobie nie poradzisz. Może czujesz, że zwycięstwo zdecydowanie nie leży po Twojej stronie. Może uważasz, że nie warto walczyć, bo nie masz szans na wygraną. Może doświadczasz w swojej codzienności trudności, które – jak przeciwnik króla Dawida – są kilkakrotnie większe i bardziej uzbrojone od Ciebie. Jeżeli marzysz o tym, aby z taką samą pewnością, z jaką powiedział to bohater naszych Rekolekcji, powtórzyć za nim: „Pokonam cię!” w odpowiedzi na to, co dziś wydaje Ci się zbyt trudne – zapraszamy na weekend, kiedy chcemy praktykować sposób, który pomoże Ci odnieść zwycięstwo!” (źródło: http://mlodzinaprogu.pl/rekolekcje/)

W dniach 10 -12 maja br., dziewiętnastka młodych z naszej parafii udała się na Rekolekcje Królestwa, które odbyły się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku. Te rekolekcje są kolejnym szczeblem po Rekolekcjach Spotkania i Środowiska, na których również Pan pozwolił nam być. Z pewnością na tych rekolekcjach na nowo poznaliśmy wartość wspólnoty oraz nauczyliśmy się ją pielęgnować. Rekolekcje były przebogate w treści i pomogły każdemu z nas, jednak nie chcemy się bardziej i szczegółowiej rozpisywać, by zachęcić Was drodzy młodzi do przeżycia tych rekolekcji i pogłębiania swojej wiary!

Ks. Tomasz Chrupek