WYJAZD LSO NA WĘGRY

W poniedziałek i wtorek 22/23 kwietnia br. grupa lektorów z naszej parafii udała się na pielgrzymkę do prawdopodobnego miejsca narodzin św. Elżbiety Węgierskiej, patronki naszej parafii. Miejscowość owa to Sárospatak na Węgrzech. Nocowali u Sióstr Elżbietanek, które opiekują się kościołem, gdzie są relikwie św. Elżbiety. Sam kościół jest bardzo blisko zamku Rakoczego. Po zwiedzeniu miasta, kościoła udali się do restauracji, gdzie królowała pizza. Na drugi dzień po odprawieniu Mszy świętej i pożegnaniu się z siostrami pojechali do miasta Tokaj. I tu rozczarowanie. Wszystko pozamykane, nie ma ludzi. Jakby miasto wymarło. W drodze powrotnej zatrzymali się u naszych sąsiadów Słowaków w Macdonaldzie. Dziękujemy Ci święta Elżbieto za bezpieczne pielgrzymowanie do miejsca Twoich narodzin.

Ks. Tomasz Starzec