BIEG ŚWIĘTEJ KINGI AD 2019

Bieg zwycięzców!

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2Tm 4,7). Tegoroczny bieg św. Kingi zmobilizował sporą liczbę naszych parafian. W tych zawodach nie ma przegranych, a wygraną jest samo uczestnictwo oraz chęć pokonywania własnych niechęci i ograniczeń. W tym roku ogółem w tym wydarzeniu wzięło udział prawie 300 osób ze Starego Sącza i okolic. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne edycje!

„Start" oraz "meta" zawodów usytuowana jest na placu Świętej Kingi - Brama Szeklerska. Trasa biegu składa się z jednej pętli o długości ok 3300 m wytyczonej wzdłuż ulic: Plac Świętej Kingi – Daszyńskiego – Kopernika - Rynek  – 11 listopada – Krakowska – Powstańców Chochołowskich – Stefana Batorego – Jagiellońska – Rynek pierzeja zachodnia wzdłuż restauracji Marysieńka – Rynek maślany – Kazimierza Wielkiego – księdza Odziomka – podwórze kościoła Świętej Elżbiety – Jana III Sobieskiego obok kościoła Świętego Rocha – ulicą Świętego Rocha wzdłuż starego cmentarza – 22 stycznia – Bandurskiego obok stadionu MKS Sokół pod murami Klasztoru Sióstr Klarysek przez Bramę Szeklerską – plac Świętej Kingi” (źródło: http://www.biegswietejkingi.pl/regulamin.html ).