ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI AD 2019

Dzień 11 listopada, to nie tylko święto państwowe czy narodowe, ale i duchowe. Jak co roku zatem dziękowaliśmy za bohaterów odrodzenia Ojczyzny, ale także dziękowaliśmy za to nade wszystko Bogu i Królowej Polski.

Centralnym punktem niepodległościowych obchodów była uroczysta Msza Święta. W Satarosądeckiej Farze zgromadzili się na niej na godz. 11.00 przedstawiciele lokalnych wspólnot i organizacji. Wśród nich poczty sztandarowe okolicznych szkół, strażacy, harcerze, samorządowcy oraz wierni. Eucharystii przewodniczył proboszcz - ks. Marek Tabor. Okolicznościowe słowo skierował wikariusz - ks. Dominik Furgał na tamat sądu Polaków nad Polską.

Wszystko to współgrało z programem gminnych obchodów. Obejmował on zaś:

- g. 10.20 - zbiórka pod Kinem SOKÓŁ i przemarsz  na Rynek

- g. 10.40 - wciągnięcie flagi państwowej na maszt na Rynku

- g. 11.00 - Msza Święta we Farze w intencji Ojczyzny

- po Eucharystii przemarsz na cmentarz komunalny i Apel Poległych

- g. 17.00 - Kino SOKÓŁ - śpiew piosenek legionowych i patriotycznych z udziałem mieszkańców.