DZIEWCZĘCA SŁUŻBA MARYJNA

DSM - to grupa liturgiczna zrzeszająca dziewczęta, które pragną przeżywać swoją wiarę na wzór Matki Bożej Niepokalanej. Poznając ją coraz lepiej, uczą się od niej miłości Boga i bliźniego oraz okazywania ich na co dzień w jej duchu. Wszystko to w myśl hasła Cześć Maryi - cześć i chwała.

W praktyce przynależność do DSM-u polega na:

•  wypełnianiu tzw. "Pięciu Zadań Dziecka Maryi", czyli przyjaźń z Jezusem, ofiarę, radość, wspólnotę i posłuszeństwo;
  •   regularnym uczestniczeniu w spotkaniach grupy;
  •   codziennym odmawianiu w łączności z porannym pacierzem modlitwy:

O Pani Moja, o Matko Moja,

cała się Tobie oddaję,

ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje,

serce moje i całą siebie.

Gdy przeto Twoją jestem

o Dobra Matko, broń mnie

i strzeż jako dziecka

i własności Twojej. Amen.

Aktualnie grupa liczy ok. 90 osób. Uczęszczają do niej uczennice począwszy od klasy drugiej szkoły podstawowej, aż do ostatnich szkoły ponadgimnazjalnej. Opiekuje się nimi s. Andrzelina. Pomagają jej w tym tzw. przewodniczki, czyli Marysia Hejnold, Ewelina Opyd, oraz Beata Tobiasz.

Na cotygodniowych spotkaniach (w każdą sobotę o godz. 10.oo w Domu Parafialnym) dziewczęta uczą się naśladować w życiu codziennym Matkę Bożą. Nie brakuje przy tym radości w postaci różnorodnych zabaw bądź okolicznościowych wyjazdów. W życie duszpasterskie naszej parafii DSM włącza się poprzez m.in.:

• śpiew w każdą niedzielę roku szkolnego na Mszy Świętej o g. 11.00;
  • przygotowanie oprawy muzycznej w czasie rorat dla dzieci (g. 18.00);

• regularne uczestnictwo w majówkach;

• sypanie kwiatów w procesji przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie w dniu Bożego Ciała oraz w trakcie późniejszej oktawy, a także przez niesienie feretronów i poduszek;

• obecność na nabożeństwach różańcowych w październiku i okolicznościowe ich prowadzenie.

Wraz z nowym rokiem szkolnym serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki do naszej grupy. Czekamy na Was z nadzieją i serdecznie pozdrawiamy:

Cześć Maryi - cześć i chwała