OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2.06.2024

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Dziękczynienia w Polsce. W następną niedzielę składka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Informacja Kurii Diecezjalnej w Tarnowie:

„V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

2. Wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników,

- w środę św. Bonifacego, Biskupa i męczennika,

- w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.

3. W środę o 17:15 modlitwa różańcowa w int. powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

4. Zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i wianków w czwartek po wieczornej Mszy świętej. W Popowicach Msza święta o 16:00. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty na dekoracje ołtarzy i włączyli się w organizację uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać.

5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. W tym dniu modlimy się o świętość życia kapłańskiego. Po Mszy świętej o 6:30 i 18:00 procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Spowiedź święta: w Popowicach w środę od 16:00; w Starym Sączu w czwartek od 16:30 i w piątek od 6:00 i od 16:00. W czwartek i piątek podczas spowiedzi kancelaria będzie nieczynna.

Msze Święte w pierwszy piątek: w Popowicach o 7:00; w Starym Sączu o 6:00, 6:30, 16:30 i 18:00. Składką wspieramy misje święte. Zapraszamy młodzież na pierwszo-piątkowe uwielbienie i Mszę świętą o 19:30, a wszystkich na całonocną adorację od 21:00. Z posługą do chorych udamy się: ks. Proboszcz w piątek od 8:00; ks. Mateusz do Popowic i Cyganowic w sobotę od 8:00 i ks. Jakub w sobotę od 8:00

7. Nabożeństwa czerwcowe, codziennie przed Mszą Świętą o 18:00.

8. Przy ołtarzu bocznym do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny oraz Gość Extra „Święte Matki. Matki Świętych.” w cenie 14 zł.

9. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Julian Nowak i Stanisław Godoń. Dobry Jezu a nasz Panie …

10. Dnia 5.06.2024 r. w godz. 17:00 – 19:00 w Remizie OSP w Starym Sączu bezpłatne konsultacje dotyczące dotacji dla rolników, założenia i rozwoju firm oraz wymiany pieców i ocieplania budynków.

11. Dnia 08.06.2024 r. o godz. 14:00 Zarządy Osiedli: Słoneczne, Tysiąclecia, Północ, Zachód, Śródmieście, Cyganowice, Południe, Lipie oraz OSP Stary Sącz zapraszają na Dzień Dziecka. Szczegółowe informacje na plakacie.