OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.06.2024

1. Dzisiaj o godzinie 12:00 uroczysta Msza święta dziękczynna z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich ks. Prałata Alfreda Kurka, wieloletniego proboszcza naszej parafii i wychowawcy kolejnych pokoleń naszego miasta i ziemi starosądeckiej. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za piękny dar kapłańskiej posługi. W naszych modlitwach pamiętajmy o Osobie Czcigodnego Jubilata.

2. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

- w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

- w piątek św. Ireneusza, biskupa i męczennika

- w sobotę uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu: o 6:00, 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00, Popowice o 16:00, klasztor 7:00, 10:00 i 18:00. Ofiary na tacę przeznaczone na świętopietrze.

4. Msza św. w intencji członków Caritas w środę o 18.00. Po Mszy spotkanie na plebanii.

5. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Intencje wspólne:

- w int. ks. Prałata Alfreda Kurka z ok. 60 rocz. święceń kapłańskich w sobotę o 11:00

- w int. Członkiń Róży Nauczycielskiej i ich rodzin w niedzielę o 12:15

7. W środę o 19:30 w naszym kościele rozpocznie się Festiwal Omnia Beneficia. Wszystkie koncerty będą poświęcone barokowej muzyce. Zachęcamy do udziału. Program na afiszach.

8. Przy ołtarzu bocznym do nabycia prasa katolicka.

9. Urząd Miasta i Gminy w Starym Sączu zachęca do udziału w wyborach Sołtysów i Zarządów Osiedli.