WYCIECZKA DSM DO TYLICZA

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Zainspirowani słowami św. Jana Pawła II Dziewczęca Służba Maryjna z naszej parafii postanowiła podzielić się sobą oraz swoim czasem wyruszając tym razem do Tylicza! 10 lutego odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Uzdrowienia Chorych i Opiekunki Rodzin. By poznać jakieś miejsce, trzeba zacząć od jego historii, co po celebrowanej Mszy Świętej umożliwił nam miejscowy wikariusz ks. Piotr Pietrucha, omawiając historię świątyni oraz tylickiej Golgoty, którą mieliśmy okazję zobaczyć. Naszą wiedzę poszerzyliśmy później przez poznanie również historii tego miasteczka w miejscowym muzeum. Następnie, gdy byliśmy już omodleni i zapoznani z historią miejsca ruszyliśmy na kulig! Zimne, rześkie powietrze wzmogło nasz apetyt. Po smacznym obiedzie, nie mogło się obejść bez bitwy śnieżkami, po której ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

ks. Tomasz Chrupek