DZIECI Z KLAS TRZECICH PRZYJĘŁY PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ [ZDJĘCIA]

W niedzielę 12 maja po raz pierwszy do Eucharystycznego Stołu przystąpiło w naszej parafii 67 dzieci z klas trzecich (Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2). Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Marek Tabor.

Na zakończenie ceremonii dzieci podziękowały rodzicom, chrzestnym, kapłanom i nauczycielom za trud wychowania i przygotowanie do godnego przyjęcia Pana Jezusa w Eucharystii.

W poniedziałek 13 maja rozpocznie się tzw. Biały Tydzień. Dzieci, ubrane w stroje komunijne, będą przychodzić do kościoła na nabożeństwo majowe i Msze św.

Tydzień wcześniej, 5 maja, I Komunia św. odbyła się również w Popowicach (14 dzieci).

Dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii św. przygotowali katecheci: ks. Dariusz i ks. Mateusz.