OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16. 06. AD 2019

Uroczystość Trójcy Świętej

1. Dziś przypada odpust w klasztorze. Suma o g. 9.00.

2. Dziś także Diecezjalne Święto Rodziny. W jego ramach na Ołtarzu Papieskim Msza Święta o g. 11.00. Po niej festyn rodzinny.

3. Dziś również dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie o g. 13.00 w Domu Parafialnym.

- poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego

- piątek – św. Alojzego Gonzagi.

5. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i na Boże Ciało we wtorek od g. 17.00.

6. W środę zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z nauczycielami na Msze Święte dziękczynne za otrzymane łaski w minionym roku:

- Szkoła Podstawowa nr 1 – kościół  g. 8.00

- Szkoła Podstawowa nr 2 – kościół  g. 9.00

- Liceum i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – klasztor  g. 8.00

7. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte: w kościele o g. 6.30,  8.00,  9.00  i  18.00; w klasztorze o g. 7.00,  8.30  i  17.00;
w Popowicach o godz. 10.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja.

O godz. 10.00 – Msza Święta na Rynku, a po niej procesja ulicami miasta do Kaplicy Bożego Miłosierdzia. Niech udział w procesji będzie wyrazem naszej wiary w obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci komunijne, sypiące kwiaty i dzwoniące.

8. W oktawie Bożego Ciała Msze Święte z procesją eucharystyczną codziennie o 6.30 i 18.00; w niedzielę o g. 9.15 i 18.00.

9. Wyjazd na koncert ewangelizacyjny do Rzeszowa w czwartek o g. 15.00. Odjazd z Rynku.

10. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w Domu Parafialnym w piątek po wieczornej Eucharystii.

11. Starosądecka Orkiestra Dęta w tym roku przeżywa stulecie istnienia. Swój jubileusz będzie obchodzić w przyszłą niedzielę w gronie innych orkiestr. Z tej racji Msza Święta o g. 11.00 zostanie odprawiona na Rynku.

12. W przyszłą niedzielę koncert uwielbieniowy w Nowym Sączu na placu przy Kościele Ducha Świętego. Rozpoczęcie o g. 18.30. Wstęp bezpłatny.

13. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Wyjazd z Rynku we wtorek 2 lipca o g. 4.15.

14. Podczas wakacji poza parafią będą odprawiane Msze Święte zamawiane przy okazji pogrzebów. Wykaz intencji jest podany na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej: więcej

- w int. Kręgu MB Trzykroć Przedziwnej – wtorek g. 18.00

- w int. ks. Tomka Chrupka – od kl. 7 „B” – środa g. 9.00

- w int. Róży Nauczycielskiej – sobota g. 6.00