OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12. 06. AD 2022

1. Dziś odpust w Klasztorze oraz zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiejszą niedzielą kończymy czas Komunii świętej wielkanocnej.

- w poniedziałek św. Antoniego z Padwy,
- we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
- w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.

3. Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek. Rozpoczęcie modlitwy o 16:45. Po Mszy świętej czwarta część różańca. W tym dniu spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających z siostrą nad morze po różańcu fatimskim.

4. Spotkanie Caritas w środę o 16:30 w Domu Parafialnym.

5. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte: w kościele o 6:30,  8:00,  9:00  i  18:00; w klasztorze o 7:00,  9:00  i  17:00; w Popowicach o 10:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja.

O 10:00 – Msza Święta na Rynku, a po niej procesja ulicami miasta do kościoła Bożego Miłosierdzia. Niech udział w procesji będzie wyrazem naszej wiary w obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci komunijne, sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami.

Jeżeli ktoś może ofiarować kwiaty do ozdobienia ołtarzy prosimy o przyniesienie ich w środę rano pod plebanię. Msze święte z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy świętej o 6:30 i 18:00; w niedzielę o 9:15 i 18:00.

6. W przyszłą niedzielę będzie Diecezjalne Święto Rodziny. Msza święta z udziałem ks. biskupa Andrzeja Jeża przy Ołtarzu Papieskim o 11:00.

w int. ks. Prałata Alfreda Kurka z okazji 58 r. święceń w czwartek o 9:15,
w int. Róży p. Łucji Kyrcz – w piątek o 6:00.

8. Z naszej parafii odeszli do wieczności: + Józef Bochniarz, + Jadwiga Świerczyńska, + Józef Buchman. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie...

9. Komunikat s. M. Maksymilli Pliszki, Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP

W imieniu wszystkich sióstr służebniczek dziękujemy serdecznie KAPŁANOM - DUSZPASTERZOM i WIERNYM PARAFII  za duchową łączność z nami w dziękczynieniu Bogu za dar beatyfikacji i wspólne świętowanie 150. rocznicy śmierci Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. 13 czerwca br. kończy się ten szczególny dla nas rok, ale kulminacyjnym akcentem tego wydarzenia jest Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego na Jasnej Górze, na które wszystkich ZAPRASZAMY w sobotę, 25 czerwca 2022 r. Będziemy razem modlić się o kanonizację bł. Edmunda i powierzać Maryi intencje, które nosimy w sercach.
Zachęcamy również do oglądania transmisji tego wydarzenia w Telewizji TRWAM.

W  PROGRAMIE:

MONTAŻ SŁOWNO – MUZYCZNY o bł. Edmundzie Bojanowskim

UROCZYSTA MSZA ŚW.
przewodniczy: bp Jan Glapiak, wicepostulator sprawy kanonizacji bł. Edmunda
homilia: abp Adrian Galbas SAC, przewodniczący Komisji ds. Apostolstwa Świeckich KEP
słowo przed błogosławieństwem:  bp Jacek Kiciński,
przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP

PRZERWA – po Mszy św.

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA