DIECEZJALNE WYRÓŻNIENIE DLA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W POPOWICACH [ZDJĘCIA]

Spotkanie rozpoczęło się przed południem w kościele pw. Bożego Miłosierdzia od występu zespołu "Promyczki dobra" z Nowego Sącza. O godz. 11.00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz, a po niej członkowie wyróżniających się Szkolnych Kół Caritas z rąk ks. Biskupa odebrali wyróżnienia "Fructus Caritatis - Owoc Miłości", będące wyrazem wdzięczności za pracę i zaangażowanie. Wśród wyróżnionych znalazło się SKC ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Popowicach. Warto dodać, że na kilkadziesiąt Szkolnych Kół Caritas działających w naszej diecezji nagrodzonych zostało zaledwie 5 z nich.

W czasie drugiej części spotkania, która miała miejsce przy Ołtarzu Papieskim, posadzona została jabłoń upamiętniająca bł. rodzinę Ulmów. W programie nie zabrakło czasu na wspólną zabawę, a dzięki życzliwości organizatorów można było posilić się pyszną kiłbaską z grilla.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 osób, oprócz członków Szkolnych Kół Caritas, kapłanów i nauczycieli obecni byli m.in. Sławomir Mazurek - doradca Prezydenta RP, Jacek Lelek - burmistrz Starego Sącza, ks. prałat Zbigniew Krac - kapelan Prezydenta RP. 

ZOBACZ ZDJĘCIA